Zagraniczny koncept na wystrój pokoju

Jest mnóstwo sposobów na to, by nadać wnętrzu nieco stylu. Nikt nie czuje się dobrze w pokoju, który wygląda tak samo jak wszystkie cudze, każdy zwyczajny człowiek pragnąłby przyznać mu minimum indywidualności, dzięki czemu będzie czuł się we własnym mieszkaniu jak u siebie. Obywatele mają różne gusta i różnorodne preferencje, stąd też zróżnicowana propozycja architektów wnętrz, designerów czy butików z meblami.

Do naszego kraju dobiega coraz większa ilość stylów z zachodu. Nasz kraj jest już obecnie na tyle mocno sprzężony z zachodnią siecią powiązań społeczno – gospodarczych, że siłą rzeczy Polacy otrzymują coraz większy dobór i dojście do coraz większej ilości propozycji. Jedną z takowych zachodnich propozycji, która powoli gości się w Polsce jest cork wall, inaczej pokrycie ściany za pomocą korka. Decydując się na zastosowanie owego rozwiązania instalujemy w domu dużą tablicę korkową, która przy dobrym wyborze mebli i barw prezentuje się w znacznym stopniu efektywniej niż tradycyjna korkowa tablica. Element ten świetnie współgra przykładowo do mebli lub okiennic z czytelnym obrysem drewna i pozwala dodać wnętrzu ciepła.
Korek ma też pewne właściwości izolacyjne, zarówno jeżeli chodzi o separację cieplną jak i dźwiękową. Dobrym zamysłem może być przykładowo wykorzystanie korkowej ściany pokoiku dla dziecka. O tym, że dzieci lubią korkowe tablice, chyba nikogo nie należy przekonywać. A jeśli tak – możemy się spodziewać, że korkową ścianę po prostu pokochają. Dodatkowo istnieje szansa, że jeśli zapragną głośno posłuchać muzy, to okaże się to dla nas znacznie mniej irytujące, niż gdyby na ścianie zabrakło warstwy korka.