Pomoc finansowa w trudnej sytuacji życiowej

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo zachować stabilność materialną rodziny. Szczególnie osoby posiadające więcej dzieci często wpadają w niemałe finansowe kłopoty. Potrzeby każdego dnia stają się coraz bardziej obciążające. W takim momencie często rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki. Dla rodziny w trudnej sytuacji życiowej taki zastrzyk pieniężny stanowi sporą, ale wyłącznie jednorazową pomoc.
Kredyty dla obciążonych postępowaniem komorniczym dostępne są wyłączenie w parabankach. Banki nie mogą ich oferować gdyż są one obciążone zbyt dużym ryzykiem. Parabanki natomiast bronią się przed nim narzucając bardzo duże oprocentowanie.

Pożyczki postępowaniem komorniczym są dostępne m.in. w parabankach Provident i Asa Kredyt. Oba przedsiębiorstwa finansowe udzielają pożyczki nie większe niż w wysokości 10 tyś złotych. Asa Kredyt udziela pożyczek na dłuższy czas (36 miesięcy). Będzie to opcja korzystniejsza, jeśli rodzinie wygodniej będzie spłacać raty o niższej kwocie. W Providencie okres spłaty nie przekracza 90 dni.
Usługę pożyczka z komornikiem można także otrzymać przy pomocy portali społecznościowych. Pożyczki społecznościowe opierają się na wzajemnym zawierzeniu. Każdy członek społeczności może wnioskować o pożyczkę. Na którą dobrowolnie składają się pozostali członkowie grupy. Takie formy pozyskania gotówki dostępne są na witrynach internetowych takich jak: pozycz.pl, kokos.pl i zakra.pl.

Na takich portalach można przestawić wniosek wraz z uzasadnieniem własnej sytuacji rodzinnej. Może to znacznie skuteczniej przekonać potencjalnych pożyczających do udzielania pomocy.