Dylatacja powierzchniowa – wybierz korkowe listwy dylatacyjne

Podczas łączenia ze sobą różnych materiałów powinno zadbać się o wykonanie dylatacji powierzchniowej szczególnie wtedy, kiedy stosujemy dwa różne materiały, a jeden z nich ciągle pracuje. Dylatacja usprawnia pracę połączonych elementów, a w przyszłości unika się problemów z użytkowaniem domu czy kosztownych remontów. Jest również dobrym rozwiązaniem pod względem estetycznym. Dylatacja powierzchniowa zabezpiecza przed pęknięciami, zarysowaniami i odkształceniami na podłogach, ścianach i stropach, czyli w miejscach, gdzie wartość ciśnienia może być wysoka.
wall cork
Niezastąpionym wypełnieniem przy dylatacji są listwy z korka. Listwy korkowe wykonane są z granulek korka, których granulacja nie przekracza 2 mm. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, korek przejmuje wszelkie naprężenia związane z pracą podłogi, a które mogą powodować w przyszłości nieodwracalne odkształcenia nawierzchni. Dzięki zastosowaniu listw korkowych nie dochodzi do tego typu uszkodzeń, a dodatkowo miejsce łączenia zyskuje estetyczny wygląd i jest oczywiście chronione przed uszkodzeniami. Różne rodzaje listew korkowych frezowanych, zaokrąglonych lub z nacięciem, znajdziemy na stronie https://cork24.co.uk/30-adhesive-sheets. Dzięki różnorodnym formom, dopasujemy je do pożądanej powierzchni.

Gdzie zastosować korkowe listwy dylatacyjne?

Korek jest odporny na zmiany temperatury, biodegradacje i wilgoć. Jest niezwykle elastyczny, dzięki temu ulega naprężeniom pracującej podłogi. Dylatacje korkowe znajdą świetne zastosowanie w:

  • rozdzielaniu podłóg kamiennych lub ceramicznych od np. posadzek drewnianych
  • łączeniu parkietów, desek podłogowych, płytek
  • izolacji
  • wypełnienie odstępów dylatacyjnych

kartka na ścianie kork
Listwy korkowe są bardzo gładkie, dzięki czemu można je obrabiać w dowolny sposób i zrobić z nich również element wykończeniowy jako ozdobną listwę.

Korkowe listwy dylatacyjne są niezwykle estetyczne, a przy tym bardzo wytrzymałe, ale przede wszystkim są surowcem naturalnym i ekologicznym, co zapewnia użytkownikom życie w zgodzie z naturą. Ich montaż jest niezwykle prosty i pozwala utrzymać napięcie materiału na stałym poziomie. Świetnie sprawdzą się jako wykończenie narożników lub zamaskowania połączeń między korkiem ściennym, a podłogowym.